Już 2 grudnia odbędą się Targi Zero Waste, na których zorganizowana zostanie specjalna zbiórka książek, płyt, kaset i gadżetów. Akcję organizuje Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka, dzięki której przedmioty otrzymają nie tylko drugie życie, ale również przyczynią się do dalszego wsparcia działań organizacji charytatywnych. Swoją cegiełkę będzie można dołożyć w godzinach 10:00-18:00 w Domu Braci Jabłkowskich, mieszczącym się przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.
- przyznaje Marcin Guz, Senior Fundraiser Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka.
Targi Zero Waste 2021 w Hali Gwardii
To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego mamy okazję trafić na prawdziwie odpowiedzialnych twórców, warsztaty ułatwiające przechodzenie na zieloną stronę mocy i zbiórki rzeczy nam niepotrzebnych, a mogących zyskać nowe życie w rękach innych osób. Targi to doskonała okazja, żeby wyruszyć na łowy po najbardziej zrównoważone i ekologiczne produkty! Tu, każdy entuzjasta odpowiedzialnego stylu życia z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeśli szukasz też idealnego, zielonego prezentu dla kogoś bliskiego, to jest to najlepszy adres. Do wyboru będziemy mieli oferty aż kilkudziesięciu ekologicznych wystawców. Wśród oferowanych produktów znajdziesz m.in. woskowijki, zerowastowe kosmetyki i środki czystości, naturalne świece, odzież z wełny, bawełny i konopi, książki o tematyce eko, torby i nerki z recyklingu, oryginalne meble z materiałów wtórnych, butelki, bidony oraz lunchboxy. Do tego strefa darmowych ekologicznych warsztatów, strefa napraw, wymiany zepsutego sprzętu elektronicznego na rośliny, zbiórki niechcianych książek, pokaz gotowania zero waste i garażówka! Więcej szczegółów na temat eventu można znaleźć na www.targi-zerowaste.pl oraz dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.
O Fundacji Wspierania Rozwoju Dziecka:
Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka została powołana do życia w roku 2004. Początkowo jej celem było przede wszystkim prowadzenie szkoły podstawowej dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i wszechstronne wspieranie ich rozwoju przez realne indywidualizowanie stosowanych metod dydaktycznych oraz optymalizowanie oddziaływań terapeutyczno-kompensacyjnych. Z biegiem lat w prowadzonej przez Fundację szkole zaczęło się pojawiać coraz więcej dzieci ze spektrum autyzmu, które obecnie stanowią zdecydowaną większość naszych uczniów.